כוח הנתינה של המוסיקה

התרומה העצומה של החינוך המוסיקלי

כוח הנתינה של המוסיקה

לא צריכים להיות מוסיקאים כדי להכיר בכוחה של המוסיקה – ביכולת שלה לקחת אותנו למחוזות חוקים, לחבר אותנו לרגעים שונים בחיים – רגעי נוסטלגיה, רגעים של שמחה ושל עצב, להזכיר לנו אנשים שאנו אוהבים או לעודד אותנו, להמריץ, לקרב בין אנשים ולגעת בכל אותן הנקודות שלא תמיד נמצאות להן מילים. המוסיקה יכולה להיות ברעש ובשקט והיא משפיעה על כולם.

כדי לאפשר למוסיקה לגעת גם באוכלוסיות שלא תמיד נהנות מעוצמתה אך ניחנות בזיקה ואף בכישרון מוסיקלי מציע בית הספר שלנו – “IN THE MOOD” שמהווה מרכז מוסיקלי, חינוך מוסיקלי בחינם לילדים בעלי מוגבלויות ולילדים מעוטי יכולת, לשם כך אנו פונים לקהילות וקרנות בחו”ל שמשקיעות באוכלוסיות אלו ומנסים לאתר את הילדים המוכשרים בדרכים שונות, אחת מהן היא דרך יוטיוב.

התרומה העצומה של החינוך המוסיקלי

באמצעות החינוך המוסיקלי ניתן לסייע לילדים לשפר את יכולותיהם במגוון מישורים: המוסיקה – בין אם מדובר על האזנה או נגינה יכולה לעודד תהליכים קוגניטיביים, לשפר את האינטליגנציה של הילדים ולחדד את יכולותיהם במתמטיקה ובמקצועות האמנות. כמו כן, יכולים לימודי הנגינה להשפיע לטובה על הזיכרון, לרבות הזיכרון המילולי וזיכרון העבודה. נוסף על כך, יכולה המוסיקה לשפר את הקשב והריכוז, את המשמעת העצמית, את היכולת של הילדים לשתף פעולה ואף להקל על הילדים שמתקשים בביטוי עצמי וסובלים מבעיות חברתיות.

כשלילדים מיעוטי יכולת יש אפשרות להגיע למרכז שמתמחה בלימודי מוסיקה הם מרגישים מוגנים, יכולים לפתח כישרונות חבויים ואף להימנע ממצבים קשים כמו התמכרויות לאלכוהול וסמים, התמכרויות אלו יכולות להיות תוצאה של שהייה ברחוב.

כוח הנתינה של המוסיקה

היכולת לקחת חלק בעולם כה קסום וגדוש יצירה עשויה להעניק לבעלי המוגבלויות ולילדים מיעוטי היכולת תקווה, לעורר בהם שמחה, לעודד חברויות חדשות, לאפשר גילוי כישרונות ופיתוחם, לסייע בהיטמעות בחברה ובהתמודדות עם קשיי היום יום ולאפשר לילדים לקבל תמיכה בשנים רגישות וקריטיות בהן יש צורך בהרבה אהבה, תמיכה והכוונה.

כדי שנוכל לאפשר לילדים להיכנס אל עולם המוסיקה וליהנות מיתרונותיה אנו זקוקים לתרומתכם. כשאנשים צופים בטלוויזיה או נתקלים במקרים של מעוטי יכולת או ילדים בעלי מוגבלויות הם נוטים להביט מהצד (לא מרוע חלילה) ולרחם. הילדים שמגיעים אלינו אינם צריכים רחמים, הם זקוקים למקום מחבק שמקנה להם כלים ליצירה ופותח בפניהם הזדמנויות.

התרומה שלכם יכולה לשנות את חיי הילדים ולמלא את ימיהם בצלילים של צחוק, שירה ומנגינות.

עזרו לנו לעזור להם!

ביחד נוכל לעזור וליצור חיים מוזיקלים לילדים מוכשרים